Hiiumaa lendudel napib reisijaid

 (2)
Lennukid ja kitsed
Lennukid ja kitsedFoto: Andres Putting

Pärast paarikuist lennuliikluse peatamist on uus vedaja suutnud suvel reisijaid tõrgeteta mandrile ja Hiiumaale vedada, kuid neid, kes lennata soovivad, on veel vähevõitu.

Kui paarkümmend aastat tagasi seisti järjekorras, et saada kohta lennukile, siis nüüd on pileteid ka viimasel minutil lennureisi kasuks otsustades lahedalt saada, kirjutab Hiiu leht.

Tallinn–Kärdla lennuliinil teenindas Transaviabaltika tänavu juulis ja augustis kokku 2139 reisijat. “See on kindlasti lähiaastate reisijate arvu osas parim tulemus,” nentis Hiiu maavalitsuse maasekretär Piret Sedrik. Ka reiside arv oli just nendel kuudel korrapäraste lisareiside tõttu reedeti ja pühapäeviti suurem kui tavaliselt – kahe kuu jooksul 123 reisi. Kui aga võtta arvesse reiside täituvusprotsenti, siis see oli eelnevate aastate juulis-augustis parem.

“See on ka mõistetav, sest pärast pausi lennuühenduses kulub aega, enne kui reisijail taas lennuharjumus tekib,” ütles Sedrik. Tänavu augustis oli kuuel korral lennukis välja müüdud kõik istekohad. Kuna täituvust arvestatakse mõlema suuna pealt kokku, peab olema kõik kohad välja müüdud nii Tallinnast Kärdlasse lennates kui ka siit tagasi startides. “Sellist olukorda ei ole olnud juba aastaid,” ütles Sedrik.