Hiiumaa poebuss on omadega läbi

 (2)

Selveri rändpood
Selveri rändpoodFoto: Bianca Mikovitš

Hiiumaa omavalitsuste liidule (HOL) kuuluv poebuss, mis Selveri kaubamärgi all hiidlastele üle saare kaupa koju kätte veab ja mõne kõrges eas inimese jaoks lausa elutähtis, on omadega läbi.

Rändpood ja selle lahked müüjad on väga olulised abilised nii mõnegi eaka inimese jaoks, kirjutab Hiiu Leht.

Poebussi juht ja müüjad on paljude ostjate jaoks omainimesed. Näiteks ühe kõndimisraskustega eaka naise juurde tuleb poebussi müüja tuppa, võtab ostunimekirja, läheb bussi, valib soovitud kauba ja toob selle koos tšekiga koju kätte. Nüüd tiksub see hädavajalik sõiduk, mis kirjas ka Hiiumaa arengustrateegias 2020+ “Elu võimalikkuse igas külas tagab poebuss, mis toimetab kauba kätte võimalikult elukoha juurde”, niiöelda viimast veerandit. 

HOLi juhatuse liige Üllar Padari ütles, et rändpood on oluline Hiiumaa infrastruktuuri element ja kindlasti on tarvis seda uuendada. Praegu pole veel teada, kas leidub mõni sobilik meede ja kes kvalifitseerub taotlejaks, kuid Padari kinnitas, et lahenduste otsimisega tegeletakse.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare