Juba sel laupäeval toimub Katlamaja Disainimarket


Disainitänav
DisainitänavFoto: Rauno Volmar

Sel laupäeval, 17. detsembril toimub Tallinnas Kultuurikatlas esimest korda Katlamaja Disainimarket. Ühe katuse all saab tutvuda Eesti disainerite loominguga ning seda endale või kingituseks soetada. Lisaks kauplemisele toimub ka disainerite vestluspaneel.

Katlamaja Disainimarketi korraldustiimi liige Ilmar Kurvitsa sõnul toimub üritus slow design’i vaimus: “Loodan ja usun, et külastajatel on aega rahulikult üritust nautida ja vaadata ning tutvuda Eesti disaini paremikuga. Disainituru formaat annab külastajale võimaluse suhelda otse disaineritega ja anda neile kasulikku tagasisidet.” Kurvitsa sõnul eristub Katlamaja Disainimarket teistest sarnastest jõuluturgudest ja -laatadest ka oma programmi poolest – blackbox’is toimub päeva jooksul huvitav disainerite vestluspaneel. Vesteldakse sellistel teemadel nagu Eesti teadliku disainitarbija maitse muutused, mustri jõud, taaskasutatud materjalide kasutamine disainis, disaineriks olemine jpm. Jass Seljamaa juhitud eestikeelses disainipaneelis võtavad sõna Puulips, Kelpman Textile, Optimist, Velonia Bicycles, Handle With Care ja teised tegijad. Ingliskeelses paneelis, mida juhib Katrin Peränen, astuvad üles Lisa Kroeber, Pascal Staub, Catsu The Cat ja MIRGOODS.

Disainimarketi müüjad pakuvad tooteid alates aksessuaaridest, ehetest, keraamikast ja rõivastest kuni erinevate nahktoodeteni, sisustuselementideni ja jalgratasteni välja.

Sisustusdisaini esindava Valhalla Factory disaineri Terje Talpsepa sõnul on selline üritus ideaalseks kohaks kvaliteetse Eesti disainiga tutvumiseks: “Disainimarket on tänuväärt üritus nii disaineritele kui ka külastajatele, andes toodete tarbijatele ja tegijatele võimaluse oma ideid ning soove jagada.” Terje Talpsepa hinnangul on Eesti disainimaailm pidevas muutumises ja kõige lihtsam on ennast kursis hoida disainiüritusi külastades.