Kas konnatatart tohib kasvatada ärilisel eesmärgil?


Sahhalini kirburohu kaunid kreemikasvalged õied.
Sahhalini kirburohu kaunid kreemikasvalged õied.Shutterstock

Lugeja küsib: Olen huvitatud konnatatra taimest tema heade omaduste tõttu, kuid tean, et ta on Eestisse sisse toodud võõrliigina. Kas seda taime tohib kasvatada ja müüa? Kui ei, siis mida tuleb nendega ette võtta?

Sahhalini konnatatar ehk sahhalini pargitatar ehk sahhalini kirburohi ja ka vooljas konnatatar ehk vooljas pargitatar ning ka nende hübriid kuuluvad keskkonnaministri määruses nr 126 (7.10.2004) toodud looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliikide nimekirja, millesse kuuluvate liikide isendite toomine Eestisse on keelatud.

Looduskaitseseaduses on öeldud järgmist: võõrliikide elusate isendite loodusesse laskmine ning võõrtaimeliikide loodusesse istutamine ja külvamine on keelatud, välja arvatud metsaseaduse alusel metsapuudena kasvatada lubatud võõrpuuliikide istutamine ja külvamine.

Sahhalini kirburohu noored võrsed, mis kasvavad ühe suve jooksul 3–4 meetri kõrguseks. Shutterstock
Seotud lood:

Tehistingimustes peetavaid võõrliigi isendeid tohib tehistingimustesse ümber asustada üksnes keskkonnaameti loa alusel.

Looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliikide isendite tehistingimustes kasvatamine ja tehingud nende liikide elusate isenditega on keelatud, välja arvatud teaduslikult põhjendatud juhtudel keskkonnaameti loa alusel.

Eespool mainitud punktidest järeldub, et konnatatraid/pargitatraid/kirburohte ei tohi enam Euroopa Liidus müüa. Müügist järele jäänud taimed tuleb hävitada.

Sahhalini kirburohu kaunid kreemikasvalged õied. Shutterstock

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare