Käsitööõllede valmistajad teevad oma festivali

 (6)
Käsitööõllede valmistajad teevad oma festivali
Õlle pruulimineFoto: MARI LUUD

Merepäevadega samaaegselt, 15-17 juulil toimub Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefest. Lisaks tuntumate pruuljate õlledele on laadal esindatud ka käsitöö ja talukaubad, olemas lastenurk ja muu meelelahutus.

Kogenud õllemeistri Enn Kärblase sõnul on käsitööõllede valik Eestis väga lai ning häid tootjaid palju, seetõttu otsustas Koch samaaegselt oma traditsiooniks saanud käsitööfestivaliga korraldada ka käsitööõllede festivali. “Käsitööõllede lett võtab oma valikuga silme eest kirjuks ning kõike niikunii poest osta ja maitsta ei jõua, kuid õllefestil on ideaalne võimalus erinevate tootjate tooteid proovida ja uusi kogemusi saada,” selgitas Enn Kärblane.

Enn Kärblase sõnul korraldab Koch Käsitöö- ja Õllefesti sellises käsitööõlledele orienteeritud formaadis esmakordselt, kuid ettevõte soovib muuta selle traditsiooniks ning suurendada tulevikus käsitööõllede osakaalu veelgi. “Kindlasti on see külastajatele põnev alternatiiv merepäevadel esindatud suurtootjate õlledele,” hindab Kärblane. Juba praegu on tootjate huvi laadal osalemiseks suur ning hetkeseisuga on osalemas Tanker Pruulikoda, Muddis Õllevabrik (Moe), NanoPruul Pruulikoda, Õllenaut, Lehe Pruulikoda, Raba Mustlaspruul, Kolk, Käbliku, Raasiku, Genika, Koch Pruulikoda, Must Lips, Holly Roller Pruulikoda jpt.

Kolme päeva jooksul viiakse läbi küsitlused, et selgitada publiku lemmikud erinevates kategooriates. Parimad käsitööõlled selguvad pühapäeval, 17. juulil.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare