Kes maksab kompensatsiooni, kui pärast teeremonti on kodutee tunduvalt pikenenud?

 (6)

Väo-Maardu viadukti ehitamine
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Elan Harjumaal Peterburi maantee ääres. Kuna kõrvalteed puuduvad, on ainus ligipääs kodutalule nimetatud maanteele otse pealesõit. Töökoht asub kodust umbes 4 km kaugusel. Teeremondi käigus likvideeriti tagasipöörde koht ja nüüd olen tagasipöörde tegemiseks sunnitud sõitma 10 lisakilomeetrit. Tööle sõidan 4 km, töölt koju 14 km. Küsin, kas pean mulle sundkorras tekitatud rahalise lisakulu pere eelarvesse kirjutama või on õigus kompensatsioonile? Kuidas ja kellelt tuleb seda hüvitist taotleda?

Vastab notar, Eesti Omanike Keskliidu esimees Priidu Pärna:

Meie elu ja keskkond on pidevas muutumises ning arengus. Nii muutub ka transpordikorraldus, ühissõidukite graafikud ja peatuskohad muutuvad, rajatakse uusi teid jne. Võib arvata, et näiteks ehitatav Rail Balticu kiirraudtee muudab paljude inimeste väljakujunenud liikumistavasid, kuna raudteed ei ole võimalik lihtsalt ületada. Selliste muudatuste puhul kehtib hea haldustava, et niisugustest ümberkorraldustest tuleb inimesi piisava ajavaruga ette teavitada ja ehitustegevuse puhul täidab avalikustamise eesmärki planeeringute avalik menetlus.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare