Keskaegne restoran toob lauale 100% Eestimaise karuliha

 (5)
Keskaegne restoran toob lauale 100% Eestimaise karuliha
Foto: Riina Aume, Olde Hansa

Karu on suuruluk, kelle liha igapäevaselt poelettidele ega ka tavainimeste toidulauale meie maal ei jõua. Pigem on karupraadi söönud inimesed saanud osa erilisest elamusest, mida paljud isegi soovida ei oska.

Keskaegne Restoran Olde Hansa pakub oma menüüs lisaks suurele ulukilihavalikule külalistele ka traditsioonilist karupraadi. Restorani köögis peakokk Emmanuel Wille valvsa pilgu all 12 tundi peenete vürtsidega koos pajas podisenud imepehme 100 % Eestimaine karuliha serveeritakse soovijaile suupäraste tükkidena maitsvas kastmes.

Tallinnas on võimalik igapäevaselt karuliha süüa ka venepärases restoranis Troika, kus valmistatakse sellest vägevast loomast pohla-kadaka kastmega traditsioonilist vene strooganovi.

Muide, juba iidsetest aegadest peale on usutud, et karu söömine annab sööjale karu rammu. Amps karuliha maitseb minu isikliku kogemuse kohaselt eriliselt ning seda on raske võrrelda ühegi teise seni söödud ulukilihaga – tasub kindlasti proovida!

„Kogu Olde Hansa menüü spetsialiteediks võib pidada ulukiliha. Karupraad on selles menüüs kindlasti kõige erilisem ja tõesti teatud külalised tulevad meile just karupraadi maitsma. Siiski Olde Hansa müügihittideks on pigem Bürgermeistri ulukifileed ning põdra sisefilee,“ tutvustab Olde Hansa tegevjuht Tene Link nende maja populaarsemaid roogi.

Kes ulukilihast suurt lugu ei pea, leiab menüüst kindlasti ka muud suupärast. Ainult tasub silmas pidada, et kogu toit on traditsiooniline ja ajastutruu – kartuleid ja karastusjooke selles restoranis ka parima tahtmise korral tellida ei õnnestu.

Foto: Riina Aume, Olde Hansa

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare