KINGIIDEE: Peipsimaa retseptidega seinakalender

 (1)
KINGIIDEE: Peipsimaa retseptidega seinakalender
MTÜ Peipsimaa Turism

Peipsimaa Turism annab esimest korda välja kolmekeelse Peipsimaa retseptidega seinakalendri 2017. Igal kuul on üks Peipsimaale iseloomuliku toidu retsept koos valmistamise õpetuse ja pildiga. Retseptide koostamisel lähtuti kohapeal levinud toitudest ning toiduainetest. Kalender on eesti, vene ja inglise keeles.

Peipsi järv ühendab eestlaste, vene vanausuliste, vene õigeusklike, setude ja balti-saksa toidukultuuri. Tänaseks on neist kujunenud piirkondlik toidukultuur, kus ühelt ja teiselt laenatud söögid on hakanud oma elu elama ja toitude algupära on juba üsna raske kindlaks teha. Näiteks pannil praetud kala süüakse kaugemalgi kui tavapärane Peipsimaa piir ulatub.

"Peipsimaa toidulauale on iseloomulikud kalatoidud ja sibula kasutamine, kõikvõimalikud pirukad ning rohke metsaandide kasutus. Hooajalisus on elu loomulik osa. Usklike jaoks tähendas söömine ka kirikukalendri järgimist, sest paaste on eriti vanausulistel ju palju. See tingis ka menüü ülima tervislikkuse. Peipsimaa lõunaosas mõjutab toidulauda enam setu traditsioon." kirjutab eessõnas piirkonna toidukultuuri kohta Ülle Jukk.

Kalendreid saab tellida MTÜ Peipsimaa Turism kaudu.

Peipsimaa seinakalendri koostamist rahastati Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Peipsiveere kultuuriprogramm 2013-2016 “ vahenditest.

MTÜ Peipsimaa Turism

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare