Kõige enam satuvad tarbimislaenudega inkassosse lõunaeestlased

 (3)
Raha ja kiirlaen
Priit Simson

Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.

Enamasti püsib kümnest üheksa kiir- või tarbimislaenu või järelmaksuvõtjat maksetega laitmatult graafikus, selgus BestCrediti laenu-uuringust.

“Kui inimesel tekivad tagasimaksega probleemid, siis enamasti lahenevad need kiiresti ja suuremate raskusteta,” rõhutas BestCrediti juhataja August Käära. “Kuid siin on erandiks Lõuna-Eesti, kus laenumaksega hättajäänuist iga kolmas satub oma võlaga inkassosse, kohtusse või täitemenetlusse.”

Eestis keskmiselt jõuab kiir- või tarbimislaenu maksehäire tõttu inkassosse, kohtusse või täitemenetlusse vaid iga viies-kuues hättajäänu.

Kui paljud aga üldse laenuraha kasutavad? Majapidamiste finantskäitumise uuringu järgi on ligi 40% peredest võtnud laenu ja 20% neist on seejuures võtnud eluasemelaenu. Ligi 80%-l laenu võtnud peredest kulub laenumaksetele kokku kuni 30% sissetulekust ning ülejäänutel rohkem kui 30% sissetulekust.

SEB uuringus tunnistas 25% vastanutest, et nende väikelaenu, järelmaksu ja/või krediitkaartide kohustused lähenevad 10 000 eurole, 22% juhtudest ei ületa laenusumma 5000 eurot; 40% vastanutest ei oma üldse kohustusi väikelaenu valdkonnas.

Sellest, mille jaoks enamasti laenu võetakse ning kas pole mitte tegemist ülelaenamise ohuga, loe SIIT.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare