Sulailmaga muutub ka lumi raskemaks ning lume lükkamise asemel peab seda hakkama labidaga tõstma. Seetõttu peaks lumelabidas vastama omaniku parameetritele. „Sobivat lumelabidat peab olema mugav kasutada – see on õige pikkuse, raskuse ja suurusega. Pikal inimesel võib lühikese varrega labida kasutamine kaasa tuua seljavalud ning lühike inimene ei saa pika labidaga rakendada piisavat jõuõlga. Liiga suur labidas väiksema inimese käes võib osutuda lume tõstmisel liiga raskeks ning liiga väike labidas tugevamal inimesel teeb lihtsalt töö aeglasemaks ja ebaefektiivsemaks,“ tõdes Teets.

Kui soovitakse osta lumelabidat, mis aastaid vastu peaks, tasuks kaaluda kvaliteetsemaid lumetööriistu. „Kvaliteetsed labidad on küll veidi kallimas, kuid need on valmistatud vastupidavatest materjalidest, need on tõhusad ja mugavad kasutada ning peavad vastu aastaid,“ kinnitas Teets.

Lisaks hoovis või tänaval lume lükkamisele on lume rohkusega hädas ka autoomanikud. „Kauplustes on müügil ka spetsiaalsed autolabidad, mis oma mõõtudelt mahuvad auto pagasiruumi ning millega on mugav näiteks autorataste eest lund eemaldada või lumme kinni jäänud autot välja kaevata. Fiskarsil on lisaks autolabidale olemas ka jääkaabits ja hari, mis igal autoomanikul võiks sõidukis olemas olla,“ rääkis Teets.