Kümnendiku Taani toiduturust moodustab mahetoit


ÖKOLOOGILISED TOOTED
Mahetooted Eesti kaupluselettidel. Foto on illustratiivne.Foto: Rauno Volmar

Taanis on maheturg 2016. aasta esimese pooles kasvanud 18% ja nüüdseks moodustab mahetoit kogu toiduturust 9,9%, mis on kõrgeim protsent maailmas. Ka naaberriik Rootsi ei jää kaugele maha – sealne mahetoidu turuosa on 9%, vahendab Maheklubi.ee.

„Taanlaste märkimisväärselt kasvav nõudlus mahetoidu järele näitab, et toiduvalikul arvestatakse loomade heaolu, looduse ja põhjaveega,“ ütles Per Kølster, Organic Denmarki juht. Ta lisas, et mahesektor tuleb kasvava nõudlusega toime. Jaekaubanduses on mahetoit lihtsamini kättesaadav, valik on lai ja hinnad on madalamad. Mahetootjaid tuleb juurde ja nõudluse kasvades on vaja, et neid lisanduks järjepidevalt ka edaspidi.

Mahetoodangu müük on Taanis kasvanud enam kui kümme aastat järjest, samuti on viimase viie aasta jooksul kolmekordistunud mahetoodangu pakkumine toitlustuses. 2015. aastal ostsid toitlustuskohad, haiglad jt 27% rohkem mahetoorainet kui aasta varem.

Kümne aastaga on Taani mahetoodangu eksport seitsmekordistunud, lähiaastatel oodatakse ekspordi kasvu eelkõige Rootsi ja Saksamaale.

Allikad: Maheklubi.ee, Organicdenmark.com

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare