Kütteperioodi alguses on kuiva küttepuud üha raskem leida

 (7)
Küttepuude eksport
KüttepuudFoto: Raivo Tasso

Kui Saaremaa Sikassaare Halupuu esindajate sõnul on neil kuivad küttepuud läinud müügiks kui soojad saiad, siis Reta Puit kinnitab, et neil kuiva puud veel jätkub.

Sikassaare Halupuu OÜ esindaja Tauno Ligi sõnul neil küttepuu hinnad muutunud ei ole. 30 cm puu saab kätte hinnaga 29 eurot ruum, 40 cm puu maksab 28 eurot ja 50 cm 27 eurot ruum, kirjutab Saarte Hääl.

Sikassaares läheb suuremaks tellimuste vastuvõtmiseks igal aastal suve alguses. “Siis hakkab möll lahti ja tellitakse väga palju. Tavaline inimene tahab ikka nii, et nt täna tellib ja järgmisel nädalal tahab kätte saada,” rääkis Ligi.

Küttepuid Sikasaare Halupuul iseenesest jagub, kuid seda väikese mööndusega. “Ütleme nii, et kuiv 30 cm pliidipuu hakkab otsa lõppema, sest kuiva puud ostetakse ja varutakse hoolega ette,” selgitas Tauno Ligi.

Reta Puidus küttepuu müügi ja puidu vastuvõtuga tegeleva Mati Sooääre sõnul jagub neil ka kuiva küttepuud praegu kenasti. Nemad müüvad halupuid konteineris ning 30 cm halgude (segapuu) hind on konteineri eest 95 eurot, 50 cm segapuuhalu konteineri hind aga 85 eurot. Kasepuukonteineri hind on hinnakirja järgi 100 eurot.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare