Laste peal katsetatud: Polli kummik võtab peavalu ära

 (11)

Laste peal katsetatud: Polli kummik võtab peavalu ära
Foto: Raivo Tasso

Peavalu puhul ei pea sugugi tabletti võtma, näitavad Viljandimaal tehtud lapskatsed. Väga tõhus on ka looduslik maius, mis on tuntud nimede Polli kummik, vorstinahk või peedikoor all.

“Mitte ainult ei leevenda, vaid võtab täitsa ära,” kinnitab peavalu vastast toimet Pille Põllumäe Polli tootearenduskeskusest. “Seda on katsetatud oma töötajate laste peal.”

Polli kummikuks kutsutav maius sisaldab õunapüreed ja jõhvikajahu. Segu kuivatatakse õhukese kihina ja seejärel lõigatakse ribadeks. Ühe karbitäie manustamisest peaks valutava pea korral piisama. “Vitamiinilaks on nii kõva, et mõjub päris hästi,” märgib Põllumäe.

Seda looduslikku peavalurohtu ei saa siiski suurest poest osta, kuna tootmiskogused on väikesed. Kel huvi tervisetoodet proovida, sel soovitatakse e-kirja teel (polli@emu.ee) teel tellimus teha.

“Me pole tootjad tavalises mõttes ja ei pinguta hullult, et kuhugi ketti pääseda,” selgitab Pille Põllumäe. Väikeettevõtjatele Polli tootearenduskeskuses mahlade, mooside ja muu suupärase tootmise teenust pakkuv asutus müüb oma toodangut pigem kõrvaltegevusena mille eesmärgiks on katta katseköögi ülalpidamiskulud.

Kolm aastat on suurtes poodides müügil olnud Polli õunamahl ja äsja pääses Rimi ketti müügile klaaspudelis vitamiinirikas Polli õuna-astelpajumahl.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare