Leivameister Allan Toodo kodune peenleib jõuab poelettidele


Leivameister Allan Toodo kodune peenleib jõuab poelettidele
Võiduleiva autor Allan Toodo.Foto: Leibur

Leiburi algatusel korraldatud konkursi “Leiburi Leivategu” võitja Allan Toodo peenleiva esimene partii jõudis Eesti poodidesse.

Kohaliku leivakultuuri edendamiseks korraldab Eesti vanim leivaküpsetaja Leibur iga-aastaselt konkursi parima kodus küpsetatud leiva leidmiseks. Võiduleib lisatakse Leiburi tootevalikusse ja muutub kättesaadavaks kõikidele eestimaalastele.

“2015. aasta oli “Leiburi Leivategu” konkursi ajaloos erandlik, sest esimest korda pidid võistlejad küpsetama peenleiba ja esmakordselt sai konkurss meesvõitja – Pärnumaa leivaküpsetaja Allan Toodo!” ütles Leiburi turundusjuht Annika Oja.

Allan Toodo pääses konkursi finaali kaks aastat järjest: 2014. aastal jäi ta finaalis teiseks, kuid eelmisel aastal tuli kindel võit. Allani leiva eripäraks ja võiduvõtmeks sai pomerantsi kasutamine, kusjuures tema jaoks oli peenleiva küpsetamine esmakordne katsetamine.

“Olen minu retsepti järgi Leiburi poolt küpsetatud leivaga väga rahul – selle maitse on küllaltki minu käsitsi küpsetatud leivale sarnane. Uhke on olla, kuigi ma ei ole veel asja suurusest lõplikult aru saanud,” jagas muljeid Allan Toodo. Tema sõnul oli ka tuttavate tagasiside kiitev ning ta usub, et esimesed partiid ostetakse kiiresti ära. “Pärnus kindlasti, sest mul on üsna suur tutvusringkond – ennustan väga head läbimüüki!” lisas Toodo.

Seotud lood:

“Pomerants ehk mõruapelsin on Eesti leivavalikus unikaalne tooraine, mis annab leivale põneva – veidi mõrkja, aga samas mahlaka nüansi, mis haakub hästi peenleiva magushapu maitsega. Sellist maitset Eesti leivalettidel seni pole olnud ning loodame, et tarbijate uus toode meeldib,” lisas Annika Oja.

Allani peenleib pomerantsiga lisandus Leiburi koduleibade valikusse 17. mail. Tänasest on leib müügil Prisma ja Selveri kauplustekettides, aga alates juunist peaks toode olema kättesaadav pea kõikides super- ja hüpermarketites üle Eesti.

Allani peenleib on e-ainete vaba, traditsiooniliselt kääritatud juuretisega ja kiudainerikas – kiudaineid on tootes enam kui 6% ning kõrgem kiudaine sisaldus on hea seedimisele.

“Leiburi Leivategu” konkurssi korraldatakse alates 2012. aastast. Igal aastal premeeritakse „Leiburi Leivategu“ võitjat 1500 euroga ning võiduleib võetakse Leiburi sortimenti. Kokku on nelja aastaga esitatud “Leiburi Leivategu” võistlustele ligi 300 leiva retsepti kõikjalt Eestist. Esimese “Leiburi Leivategu” võitjaks osutus Triin Kuus Põltsamaalt leivaga “Triinu Rukkileib”. 2013. aasta võitja oli Eha Karus Jõhvist “Eha Hommikuleivaga” ning üle-eelmisel aastal võitis konkursi Eve-Kati Mägi Elvast endanimelise seemneleivaga.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare