Luigel algab kõigi aegade suurim maaelu näituslaat


Luige laat 2015
Luige laat 2015Foto: Sven Arbet

Homme avatakse Tallinna lähistel Luigel Baltimaade suurim kodu- ja eksootiliste loomade, lindude, mere- ning tiigikalade näituslaat, kuhu oodatakse rekordarv külastajaid.

Luige maaelu näituslaada peakorraldaja Koit Põllu sõnul tuleb Luigele kümmekond erinevat tõugu piima- ja lihaveist, vasikast suure pullini. Palju eri tõugu villa- ja lihalambaid, nende hulgas viimati ametlikult tunnustatud Kihnu maalammas, erinevad kitsed ja hobused. Küülikuid üle kümne erineva tõu. Kodulindude ekspositsioon on eriti värvikirev. Näha saab jaanalinde, paabulinde, kalkuneid, hanesid, parte, faasaneid, kanu, vutte, mesilinde. Luigele on tee leidnud erinevatest liikidest eksootilised karusloomad, kängurud, alpakad, erinevad miniloomad jne. Külastajatel võimalus näha lehmalüpsmist, lamba pügamist, mee vurritamist ja hea õnne korral ka lindude munemist. Lastel võimalus maitsta värsket piima, vasikaid lutipudeliga joota ja sõita ponidega. Näitusel on eraldi basseinid mere- ja tiigikaladele. Paljudele pakub kindlasti huvi roomajate väljapanek. Huvitav on lisada, et kõiki loomi ja linde on võimalik omanikelt osta.

Korraldaja sõnul on Luige maaelu näituslaada puhul tegemist kompleksüritusega. Sedavõrd rikkalikku kodumaist seemne-, taime-, lille- ja istikuvalikut sel ajal mujalt Eestist ei leia. Luigele tuleb tänavu kõigi aegade suurim toiduallee, kus on rohkelt tervislikku kodumaist kaupa, mida poest ei leia. Palju huvitavat toimub meelelahutussektoris. Lastele on eraldi kavas lõbusa spordipäeva programm. Laadal ja näitusel osalejaid on rekordarv, ning kõigist maakondadest.

Lisaks kõigile sellele on huvitava relva ja tehnikanäitusega kohal Kaitseliit ja Päästeamet. Laupäeval ja pühapäeval saavad soovijad püssi lasta ja tuld kustutada.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare