Miks enamikus Euroopa riikides Eesti kohukesi osta ei saa?

 (13)
kohuke
Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Šveitsis elav Susann-Marell Turi küsis Eesti Kaubandus-Tööstuskojalt, kas lähimal ajal on plaanis eksportida kohukesi Skandinaaviast ja Baltimaadest kaugemale?

Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Tiina Saron nimetas mitmeid põhjuseid, miks kohukeste eksport laia maailma on keeruline, kuid ei välistanud, et seda kunagi tegema ei hakataks.

  • Isegi kui vabakaubandusleping annab võimaluse mõnda piimatoodet kuhugi riiki müüa, siis siin rakendatakse reeglina mõningaid piiranguid, millest üheks on tollitariifid ja teiseks muidugi sanitaar- ja fütosanitaarnõuded.
  • Kohuke on suuremale osale arenenud riikide tarbijatest tundmatu toode ja seetõttu tuleks teha suured investeeringud ka selle turundamiseks välisriikides.
  • Kohukestel peaks olema kaugematesse sihtkohtadesse ekspordiks suurem säilivusajapiirang, kuid selleks nende valmistamiseks vaja uuemat tehnoloogiat.

Saroni sõnul kaaluvad kõik need faktorid üles majandusliku mõttekuse kohukesi meie naaberriikidest kaugemale eksportida, kuid see pole siiski täiesti võimatu.

Täispikka lugu Šveitsis elava eestlannaga saad lugeda ERR-ist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare