Perearstid on pahased alkoholikampaania peale

 (2)
Katrin Emmus
Foto on illustratiivneFoto: Hendrik Osula

Eesti Perearstide Selts avaldab sügavat nördimust seoses alkoholitootjate kampaaniaga "Kui võtad, võta vett vahele.“ Perearstid näevad oma igapäevatöös alkoholist tingitud tervisekahjustusi ning peavad vastutustundetuks alkoholi tarvitamise propageerimist.

Eestis joodi 2016. aastal iga elaniku kohta 8,3 liitrit puhast alkoholi. Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul on 6 liitrit elaniku kohta piir, millest alates tekivad olulised kahjud rahva tervisele. Kuigi alkoholitarbimine on vähenemas, siis sellest tekkinud tervisekahjustuste mõju avaldub alles aastate pärast.

„Perearstid näevad oma igapäevatöös otseselt alkoholist tingitud tervisekahjustusi, mis ei oleks tervislike eluviisidega kunagi avaldunud,“ selgitas perearst Karmen Joller. „Kahjuks puutume sageli kokku sellega, kuidas kahjustuste tekkides ei ole enam midagi võimalik muuta. Rääkida selles kontekstis lahendusena vee joomisest ja targast alkoholitarbimisest on lapsik ja vastutustundetu,“ lisas perearst.

Arsti sõnul on alkoholitarbimisel kindel seos rahva tervise näitajatega. Vähi, kõrgvererõhktõve ning mitmete teiste tõsiste haiguste tekkemehhanismid on otseselt seotud alkoholi liigtarbimisega.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare