Saaremaa kanepiõli jõudis pudelisseSaaremaa kanepiõli jõudis pudelisse
Viie hektari suuruselt põllult andis kanep esimesel aastal erinevatel põhjustel saaki vaid 1,2 tonni.Foto: Jassu Hertsmann

Pähklas tegutsev OÜ Karmeli villis eile esimesed pudelid kanepiseemnest pressitud õli, mis on valmistatud möödunud kevadel kohapealsel põllul mahakülvatud kultuurkanepist.

Esimesed Itaaliast tellitud 250 ml pudelid said õliga täidetud eile pärastlõunal ning partii saaremaise kanepiõliga läheb kõigepealt tutvustamisele ja müüki sel nädalal peetavale Tartu maamessile, kirjutab Saarte Hääl.

“Võtame kaasa niipalju, kui jõuab teha,” ütles OÜ Karmeli juhatuse liige Karel Lember, kelle sõnul pressiti õli seemnetagavarast kaks päeva tagasi.

Et kanepiõli maksab päris palju ja tema säilivusaeg on suhteliselt lühike, on oluline, et inimene jõuaks ta värskena ära tarbida. Ettevõte ei tooda õli lattu seismiseks, vaid pressib seda alati värskelt vastavalt nõudlusele.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare