Täna algab Türil noortalunike kümnevõistlus ja lillelaatTüri lillelaat 2016
Türi lillelaat 2016Foto: Rauno Volmar

Täna kell 10 avab maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada esimesel päeval toimuva noortalunike mitmevõistluse, kus võtavad mõõtu põllumajanduskoolides õppivad noored.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on põllumajanduserialade laiem tutvustamine ja neil õppivate noorte tunnustamine tulevikku vaadates oluline, et tagada meie igapäevase toidulaua katjate järelkasv.

„Täna saavad noored talunikud avalikkusele laiemalt näidata oma kutseoskusi, propageerida põllumajanduserialasid ning kindlasti mõjub ettevõtmine hästi kutsehariduse mainele tervikuna,“ lisas Tarmo Tamm.

„Elame kiiresti muutuval ajal, kus tehnoloogiate areng ja muutused ühiskonnas toovad uusi väljakutseid ka põllumajanduses ning erialast kutset omandavate noorte seas, kus laiapõhjalised teadmised ja praktilised oskused annavad noortele spetsialistidele kindlustunde aga ka eelise tööturul,“ lausus minister.

Võistlustele oli eelregistreerinud üle 30 osaleja Järvamaa Kutshariduskeskusest, Olustvere Teenidus- ja Maamajanduskoolist, Eesti Maaülikoolist ja tegevtalunike seast ning lõplik osalejate arv selgub võistluse stardi eel.

17. korda peetavate noortalunike mitmevõistluse aladeks on väetise külvinormide arvutamine, või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, täpsussõit traktoriga, sammudega põllu suuruse määramine, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, põllutöömasinate traktorile haakimine, saeketi vahetus ja kasti valmistamine.

Seotud lood:

Võistluste individuaalne võitja selgub sarnaselt olümpiaalana tuntud 10võistlusele üksikalade punktide summeerimisel.

Kutsemeistrivõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Maaeluministeeriumi ja Sihtasutusega Innove, võistluse läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Noortalunike võistlus Foto: Ingmar Muusikus

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare