Tarbijahinnaindeksi muutust mõjutas novembris enim toidu kallinemine

 (1)
MUSTIKA PRISMA TOIDUPOOD , TOIDUKAUBAD
ToidupoodFOTO: Marko Mumm

Tarbijahinnaindeksi muutus oli tänavu novembris võrreldes oktoobriga 0,1 protsenti ja võrreldes eelmise aasta novembriga üks protsent.

Kaubad olid eelmise aasta novembriga võrreldes 1,2 protsenti ja teenused 0,8 protsenti kallimad, teatas statistikaamet.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta novembriga võrreldes tõusnud 3,1 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 0,5 protsenti.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim alkohoolsete jookide ja tubaka 7,3 protsenti kallinemine.

Sealjuures on alkohoolsed joogid kallinenud 6,6 protsenti ja tubakatooted 9,1 protsenti. Suuremat mõju indeksile avaldas veel mootorikütuse kallinemine.

Aastataguse ajaga võrreldes oli diislikütus 3,9 protsenti ja bensiin 3,8 protsenti kallim.

Eelmise aasta novembriga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud töödeldud puuvili 27 protsenti, värske kala 22 protsenti ning suhkur 15 protsenti.

Oktoobriga võrreldes oli novembris tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks toidu 1,2 protsendi suurune kallinemine, millest ligi kolmandiku andsid 1,9 protsenti kallinenud piim, piimatooted ja munad ning üle viiendiku 2,9 protsenti kallinenud köögivili.

Suuremat mõju indeksile avaldas veel transport, kus novembriks ostetud lennukipiletid olid 17 protsenti odavamad kui kuu varem.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare