VIDEO ja FOTOD: Seakasvatajate uues poes osutus kõige popimaks tooteks seasaba

 (6)
Seakasvatajate liit avas Vastse-Kuustes oma poe
Seakasvatajate liit avas Vastse-Kuustes oma poeFoto: Anni Õnneleid

Täna hommikul avas Eesti Seakasvatajate Liit Põlvamaal Vastse-Kuuste lihatööstuse kõrval oleva poe. „See on esimene ühistuline sealihapood Eestis,“ rõhutas liidu juhatuse esimees Urmas Laht.

Pood asub seakasvatajate liidu poolt ostetud Vastse-Kuuste lihatööstuse territooriumil ja seal müüakse oma liikmete (liitu kuulub 10 seakasvatusettevõtet) toodangut – värsket liha ja suitsutooteid. Sealt poest ostes on tarbijal kindlus, et ta on saanud Eestis kasvatatud sealiha. Kusjuures hinnad on tunduvalt soodsamad, kui suurtes kaubanduskettides.

Laht tunnistas, et Vastse-Kuuste lihatööstuse käivitamisega läheb veel aega, kuna pärast ostmist tehti tööstuse ruumides remont ja nüüd tuleb saada kasutusload. Ta lootis, et lihatööstuse saavad nad käivitada oktoobris või novembris ja siis tulevad turule ka uued tooted.

Liitu kuuluvad OÜ Viru Mölder juhataja Marvi Laht ja Haameri talu perenaine Ave Haamer avaldasid lootust, et seakasvatajatele kuuluv tööstus ja pood aitavad sigu paremini realiseerida ja ka vaheltkasu jääb neile, mitte suurtööstustele.

Esimese avamistunni jooksul osutusid poes kõige populaarsemaks tooteks seasabad, mis kõik ära osteti, nii et mitu soovijat jäi tühjade pihkudega. Seakasvatajad tõdesid, et edaspidi tuleb seasabasid rohkem poodi saata või aretada mitme sabaga kärssninad.


Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare