Viis põhjust, miks valida Kubota UTV

Vaata videot Aivar Riisaluga

UTV (Utility Task Vechicle) on neljarattaline kahe- või neljaistmeline maastikusõiduk, mida nimetatakse ka vabaaja-, abi- või töösõidukiks aga ka väiketraktoriks. Kubota töö- ja vabaajasõidukid pakuvad põnevust otsivatele meestele ja naistele kindlasti maastikul müttamise naudingut, aga mitte ainult.

Neljarattaveoga, robustse ja vastupidava täisraamiga Kubota sõidukitel on kindlasti oma koht suures majapidamises, kus on vaja teha erinevaid töid nagu käia aeg ajalt metsas, transportida materjale või töövahendeid, või on vahemaad krundil jalgsi läbimiseks lihtsalt liiga pikad.

Turismitalus, spordikompleksis või põllumajandusega tegelevas ettevõttes on taolisele masinale inimeste ja asjade transportimise kõrval rakendust teede harjamisel ja liivatamisel, lume lükkamisel, muruhoolduses ja paljudes muudes töödes. Töö- ja vabaajasõidukite kasutusala on väga lai.

Jaapani tipptehnoloogiaettevõte Kubota toodab maastikusõidukeid mudelinimetusega RTV nii kahe- kui ka neljaistmelisena. Kaheistmeliste seas on nii bensiini- kui ka diiselmootoriga, kabiiniga ja kabiinita mudelid. Diiselmootor sobib madala kütusekulu ja rahulikuma loomu tõttu töösõidukiks, bensiinimootor on äkilisem ja pakub rohkem põnevust vaba-ajasõidukina.

Töö- ja vabaajasõidukite suureks plussiks on veokast, kui võrrelda näiteks ATV-dega. Sõltuvalt mudelist on Kubota sõidukite veokasti kandevõime 200 kuni 500+ kg, kas mehhanilise või hüdraulilise kallutamisega.

Kõigil Kubota maastikusõidukite mudelitel on nelikvedu, diferentsiaalilukk kas taga- või nii esi- kui ka tagasillas ning roolivõim, mis teeb ka keerukate maastike läbimise lihtsaks. Nagu Aivar Riisalugi testis, kasutades lisavarustusena vintsi — ka mudamülgas muutub selle masinaga läbitavaks.

Viis põhjust, miks valida Kubota UTV:

  • Tõeline töömasin
  • Lai kasutusala
  • Vajadusel heaks kaaslaseks puhkeajal
  • Lai mudelivalik
  • Multifunktsionaalsus
Vaata lähemalt www.kubotabaltic.ee