110 linnuvaatlejat märkas Eestimaa linnades 111 linnuliiki


metstilder
metstilderFoto: erakogu

Eilsel Eesti Ornitoloogiaühingu igakevadisel linnade linnuvaatlusel registreeriti kokku 111 linnuliiki. Enim linnuliike kohati Tallinnas, järgnesid Pärnu, Kärdla ja Haapsalu.

Linnalinde jälgis 25 erinevas Eestimaa linnas enam kui 110 huvilist.

Kõige enam linnuliike vaadeldi ootuspäraselt rannikuäärsetes linnades. Ka sel aastal saadi kõige pikem liiginimekiri pealinnas Tallinnas, kus nähti-kuuldi 76 linnuliiki. Liigirohkuselt järgnes 74 registreeritud linnuliigiga Pärnu, kuid suvepealinn oli esindatud ka vaid ühe võistkonnaga. Kolmandat kohta jagasid võrdselt 62 liigiga Kärdla ja Haapsalu.

Sisemaalinnade arvestuses kogusid võrdselt 55 liiki koguni kolm linna - Tapa, Valga ja Võru

Põnevamatest liikidest kohati kanada laglet, hõbehaigruid, vesipappe, jäälindu ja kaelus-turteltuvi. Rohkearvuliselt märgati erinevaid rändlinde, kelle seas esines ka üks varane metstilder. Lisaks kohati
linavästrikke, valge-toonekurgi, arvukalt hanesid, ja sookurgi. Linnades nähti muuhulgas ka 7 erinevat liiki rähne, laanepüüd ning tetre. Tavapärasest sagedamini kohati tänavu sabatihast, kes esines koguni kolmandikes Eestimaa linnades, mis peegeldab liigi suurt invasiooni möödunud sügisel.

Linnade linnuvaatlus toimus tänavu juba 16. korda. Ürituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu alanud rändlindude saabumisele ja meie linnade liigirohkusele.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare