6-aastane Gertrud läheb presidendiga kohtuma

 (2)

Kindral Terras sai pagunid peale
Foto: Andres Putting

Kuressaare tüdruk Gertrud Saarlaid tahtis veebruaris Eestile õnne soovida ja saatis presidendile kaardi. Nüüd kutsus president ta 1. juuniks Kadriorgu. Oma paraadfoto oli ta Gertrudile saatnud juba varem.

Mõned päevad tagasi hakkas Gertrud postkastist võetud kuldse vapiga ümbrikus olnud kirja lugedes elevusest hõiskama, kirjutab Saarte Hääl. Krirjas seisis, et Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kutsub teda ja tema 1-aastast õde Irist Kadrioru roosiaeda. Lastekaitsepäeval toimub seal iga-aastane tänuüritus “Lastega ja lastele”.

Midagi erilist Gertrud enda arvates teinud ei ole. Saatis lihtsalt vabariigi sünnipäevaks kaardi. “See on, nagu mõnel lapsel oleks sünnipäev,” seletab ta. Joonistas kaardile enda ja oma õe. “Eesti lipu ja päikese ka,” kirjeldab ta. Juurde kirjutas: “Kallis pr. President. Soovin Eestile rahu ja päikest. Gertrud 6 a ja Iris 9 kuud Kuressaarest.”

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare