97-aastane Eskimo jäätisetehase rajaja Evald Rooma esitles oma elulooraamatut

 (2)
97-aastane Eskimo jäätisetehase rajaja Evald Rooma esitles oma elulooraamatut
Foto: Raivo Tasso

"Eesti rahva sitkus peab raskele olukorrale alati vastu, peab ka nüüd," ütles Eskimo jäätisetööstuse rajaja Evald Rooma täna Tartus oma elulooraamatu "Emajõe ääres kasvanud" esitlusel.

Praegu 97-aastane Evald Rooma asutas 1934. aastal Tartus esimese jäätisetehase ja tema imetlusväärne vitaalsus, vaimne sitkus ja ärivaist tõi tema perefirma eraettevõtlusse tagasi 1987. aastal, kui taas vabamad tuuled puhuma hakkasid. Ettevõtlusest ei ole Evald Rooma ehk onu Eskimo, nagu teda Tartus kutsutakse, loobunud veel praegugi.

Ligemale 250-leheküljelises raamat, mille koostas Rooma mälestuste põhjal Eda-Kai Simmermann, annab põhjaliku ülevaate ligi sajandivanuse mehe pikast ja keerulisest, sageli ohtlikust elust läbi erinevate riigikordade ja majandusolude. Lugejat rõõmustab ka rikkalik fotovalik.

"See raamat peaks olema õpikuks kõigile ettevõtjatele, kuidas ellu jääda, eriti just rasketel aegadel nagu praegu on," rääkis esitlusel ärimees Neinar Seli.

"Nii nagu kass alati maabub jalgadele ja maandub pehmelt, jääb ka tema alati ükskõik mis ühiskonnakorra ajal kindlalt jalule," ütles ajaloolane ja raadiohääl Hillar Palamets lisades, et olgu see elulooraamat eeskujuks kõigile, kes pole veel seda teinud.

 

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare