Aasta küla nominendid said kingituseks sümboolse kellaÖöistung riigikogus
Foto: Ester Vaitmaa

Riigikogu esimees Eiki Nestor andis eile õhtul Eesti Külade XI Maapäeval Järvamaal Säreveres üle Aasta küla 2015 tiitli ja kinkis iga maakonna nominendile Riigikogu logoga kella.

Aasta küla tiitli pälvis Leedri küla Saaremaal, Lääne-Saare vallas.

„Tegelikult väärivad kõik külad esimest kohta, aga siis poleks ju tegu konkursiga,“ ütles Nestor Aasta küla väljakuulutamisel. „Külaliikumist edasi viivad naised ja mehed on aga ilma igasuguse kahtluseta eespool esimest kohta. Nad on hindamatud!“

Iga maakonna Aasta Küla nominent sai Riigikogu esimehelt kingiks kella, kuhu on graveeritud Riigikogu logo ja teisele küljele maakond.

Kingitud kellad sarnanevad Riigikogu istungitesaalis olevale kellale, millega istungi juhataja saalis olijate tähelepanu äratab. Kellahelin võib ergutada kokku tulema või koosolekut alustama. Rahvapärimusest on teada, et kellukese helin kaitseb nõiduse ja kaetamise eest.

Maapäev ehk külade parlament on Eesti Külaliikumise Kodukant suursündmus, mida peetakse iga kahe aasta järel erinevas maakonnas alates 1996. aastast. 2013. aastal võitsid konkursi Aasta küla Lustivere piirkonna külad Jõgevamaalt. 2011. aastal oli võitjaks Prandi küla Koigi vallast Järvamaalt.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare