Eesti ja Soome vaheline laevaliiklus on ikka hämmastav, detsembris võrreldes 2014. aasta detsembriga taas kasvanud. Imestan, millel selline kasv püsib. Miks inimesed kogu aeg sõidavad?

See on Euroopa Liidu poolt kaasa toodud edu. Eesti lõimub rohkem Põhjamaade majandusse, eriti Soome majandusse. See ainult suureneb. Meil on keeleliselt kergem minna Soome tööle või sinna investeerida, ning vastupidi ka, soomlastel investeerida siia.

Ma ei näe, et reisijate arv nüüd enam nii palju kasvaks kui vanasti. See on aastas stabiilselt 9 miljoni juurde jõudnud, on ta siis parajasti protsent, kaks, kolm kas parem või kehvem.

See on muidugi näha, et nn Kalevipojad sõidavad põhja poole tööle.

Aga teiselt poolt tuleb ka väga palju turiste Eestisse. Ja nad ei tule üldse ainult sellepärast, et Eestis on odavam. Nad tulevad ka sellepärast, et soomlane saab Eestis teenuse kätte soome keeles. See on meie konkurentsieelis. Sama nähtus on ju Vene kliendiga ka – tegelikult on see talle väga positiivne, kui ta tuleb Eestisse ning saab siin teenindatud vene keeles. Kui me ise läheksime näiteks Itaaliasse ja saaks seal restoranis eestikeelse teeninduse, oleks ju ka väga hea meel.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta päevapiletartikkel
3 € Osta päevapilet
Tutvu maksevõimalustega >>