AJARÄNNAKU FOTOGALERII | Kadrina koolis õpiti-õpetati nii nagu 80 aastat tagasi

Kasutusel oli isegi ennesõjaaegne tualettpaber, kostüümidest rääkimata

Kadrina Keskkool ajarännak 1939
5. oktoobril rändas kogu Kadrina Keskkooli enam kui 600-liikmeline pere stiilse ja terve koolipäeva kestnud teatrietendusena tagasi 1939. aasta 10. septembrisse, mil avas uksed Kadrina algkooli hoone. Pidustused algasid president Konstantin Pätsi (Läsna teatri näitleja ja tuntud mööblimeister Kalev Pallon) saabumisega vastvalminud koolimaja ette ja järkusid aktuse ning ajastutruude koolitundidega. Koolimaja õuel tervitas õppureid ka ajastutruu lambakari. Tegemist oli ühe osaga kooli 115. sünnipäeva nädala ettevõtmistest. Foto: Rein Sikk, Maaleht

5. oktoobril rändas Kadrina Keskkooli enam kui pooletuhandeliikmeline pere üheskoos tagasi 1939. aasta 10. septembrisse, mil avas uksed Kadrina algkool.

Tegemist oli vaieldamatult Virumaa ajaloo suurima lavastusega, etendusega, kus stiilseid osalisi enam kui 600, sealhulgas ka koolimaja avamisele saabunud president Konstantin Päts.

Kogu ettevõtmises kaasa löönud koolipere oli alates õpetajatest ja kokatädidest ning lõpetades jõnglastega stiilselt kostümeeritud. Kanti eestiaegseid nimesid ja rõivaid, tundides õpiti 1939 aasta õpikute järgi. Aktus algas kirikulauluga ning lõppes koolimaja ehituse toetuseks annetuste - näiteks munade, tärklise ja tuletõrjevarustuse - üleandmisega.

Erilise detailina mainiti pool päeva kestnud stiilse aktsiooni puhul ära sedagi, et tualettruumidest kadus ajarännaku ajaks tavapärane tualettpaber, seda asendasid vanad ajalehed.

Tagasiminek aastasse 1939 oli osa Kadrina kooli 115. sünnipäeva tähistamisest, mis kulmineerub täna, laupäeval, 6. oktoobril vilistlaste peoga.

Rännuprojekti juht, Kadrina keskkooli ajalooõpetaja Evelin Tiiter ütles, väsinud, kuid õnnelikuna, et ta valmistas sündmust ette ligi kolm aastat.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare