Algas Eesti raskeim matk

 (7)

Erna matk 2013
Erna matkFoto: Mikk Leedjärv

Täna varahommikul algas Eesti skautide korraldatud 17. ERNA matk. ERNA matkal osaleb seekord üle 100 osaleja enam kui 20 võistkonnas. Matka kokkupikkuseks sõltuvalt maktaliste endi poolt tehtud rajavalikust ja orienteerumisoskusest on vähemalt 50 kilomeetrit.

ERNA matka peakorraldaja Mihkel Tammaru sõnul on ERNA matk võimalus ennast proovile panna ja matkategevuste hulka mahuvad ka kõrgseiklusraja läbimine, esmaabi ülesande lahendamine, valmistada "gurmeesöök", ületada miiniväli, läbida takistusriba, põgeneda vangistusest ja hoiduda vastase patrullide eest. Sel aastal oleme saanud teha teoks mitmed ideed, mis on oodanud oma aega, loodame, et võistlejad jäävad katsumustega rahule. Enne lõpetamist ootab rajalt saabujaid ERNA SPA, lisas matkajuht Mihkel Tammaru.

Matka eelõhtul külastas matka alguspunktile lähedal toimuvat Briti ja Eesti skautide ühislaagrit Briti suursaadik Eestis, Eesti Skautide Ühingu patroon Chris Holtby, kes sai eksklusiivse õiguse panna enne maktalisi proovile oma ronimisoskused ja julguse ERNA matka tarbeks ehitatatud kõrgseiklusrajal. Suursaadiku sõnul oli tegemist erakordse elamusega . "Usume, et elamusterikkaks kujuneb kogu matk ka kõigile seekordsetele osalejatele," lisas Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.

Lõpetamine ja autasustamine toimub pühapäeval kell 11:00 Kautla memoriaali pargis.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare