Ameeriklane otsib ammuse Orissaare leiva retsepti

 (4)
Ameeriklane otsib ammuse Orissaare leiva retsepti
Peenleib küll, aga mitte Orissaare peenleib.Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Eesti ja eriti just Saaremaa sõbra Eric A. Johnsoni üks parimaid eesti-ainelisi maitseelamusi on pärit nõukogude aja lõpu Orissaarest. Nüüd on mees otsustanud selle maitse taas üles leida.

Nimelt on Eestisse elama asunud ja vabalt eesti keelt rääkival ameeriklasel selgelt meeles ning veel keelelgi Orissaare leivatööstuses valmistatud peenleiva maitse.

„Päts oli selline suur ja piklik,“ teeb ta kätega õhus kaks kaart. „Koorik krõbe ja sisu hele. Teist nii head peenleiba pole ma elus saanud.“

Sestap on kokkamishuviline mees võtnud kindlalt nõuks Orissaare peenleiva retsepti ning võimaluse korral ka juuretisepoja üles otsida ning ise endale ehtsat Orisaare leiba küpsetama hakata.

Omal ajal asus Orissaares ETKVL-i leivatööstus, kus küpsetati nii Orisaare saia kui samanimelist leiba. Sai on nüüdsel ajal Kuressaares asuva OÜ Saare Leib toodete hulgas, leib aga mitte.

Leivaretsepti jälgi ajades on Eric sõprade ja Orissaares tegutsevate vallaametnike abiga jõudnud välja leivatööstuse kunagise tehnoloogi leseni, kuid too ei tea retseptist kahjuks midagi. Samas, kindlasti töötas selles leivatehases rohkem kui üks inimene ning lootus retsepti leida pole veel päriselt kadunud.

Kui sul või mõnel su tuttaval-sõbral on Orissaare peenleiva valmistamise kohta mingit teavet, saada see e-postiga Maalehe toimetusse aadressil veeb@maaleht.ee.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare