Jääle praegu minna ei tasu, pani Urmas Robam hulljulgetele südamele. Nii Noarootsi kui ka Vormsi trassil on kogu ulatuses sügavad lombid. Rohuküla pealesõidul on ligemale poole meetri paksune veekiht, kaks kilomeetrit enne Vormsit on praegu, mis on viimastel päevadel veelgi laienenud. „Jää on praegu ülilibe, isegi tuul puhub auto teelt kõrvale,“ manitses Robam.

Kuigi jääteevalvurite soojakud on pealesõitude juurest ära veetud ning märgid trassidelt ära korjatud, on teedemehed trasside uuesti avamiseks valmis, kinnitas Robam.

Hiiumaa ja Saaremaa vaheline jäätee avati ametlikult reede lõuna paiku, kuid laupäeval seda enam avada ei saanud.

„Täna käis jääteemeister trassil, vett on palju ning Triigi pealesõidul rohkem kui pool meetrit vett,“ ütles Maanteeameti Lääne regiooni hooldeosakonna peaspetsialist Mikk Tuisk.

Jäätee liiklusmärgid on ka sellelt trassilt kaldale toodud, pealesõidukohtades Triigil ja Tärkmal on tõkkepuud ja keelumärgid ees. „Esialgu jätsime kadakad püsti, neid on trassil paarisaja ringis,“ rääkis Tuisk. „Lubas vist järgmisel nädalal külmemat ilma, eks siis vaata, kas saab uuesti trassi avada.“

Hiiumaa ja mandri vahelist jääteed pole tänavu veel ametlikult avatud. Maanteeameti Lääne regiooni juhtivspetsialist Hannes Vaidla sõnul tark ei torma. Sarve ja Rohuküla vahel on vett vähem kui teistel jääteedel. „Jää on paigas, pealesõidud pole uppunud, uuringud on tehtud,“ ütles Vaidla. „Oleme ooterežiimil.“

„Oleks praegu 10. märts, siis võiks joone alla tõmmata, kuid praegu on ju alles 10. veerbuar. Oleme ennegi vabariigi aastapäevaks või isegi naistepäevaks trassi avanud,“ arutles Hannes Vaidla „Mine tea, ehk läheb tänavu samamoodi, sest külmad on veel tulemata.“

Nii Robam, Tuisk kui ka Vaidla ütlesid nagu ühest suust, et suletud jääteedele minna ei tasu, sest jäässe on tekkinud sulailmadega lahtiseid pragusid ja seal liiklemine võib olla eluohtlik.