AMETNIK: Saaremaa ökokülas näljutati loomi


Saaremaa Ökoküla lambad
Saaremaa Ökoküla lambadFoto: DELFI

Eesti Energia juhile Hando Sutterile kuuluvas Saaremaa Ökokülas sel nädalal loomade olukorraga tutvumas käinud Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja kinnitusel on väited sööda puudusest liialdatud ning mägiveised surid aprillis seetõttu, et neile ei antud piisavalt süüa ette.

“Surma põhjus on nälgimine. Süüa pole ilmselt ette antud, heina jagus piisavalt. Loomaarst avastas, et magu oli täiesti tühi,” rääkis Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson. Väga viletsas seisus šoti mägiveiste võõrutatud vasikatest kuus surid karjamaal, ühele tehti hädatapp, kirjutab Meie Maa.

Esimesel külaskäigul Saaremaa Ökokülla aprillis väideti veterinaarkeskuse töötajatele, et kõik loomad on söödetud ja hein ette viidud, aga polnud.

“Lammastel oli väga jäme hein ees. Lammas tahab peenemat heina, mitte jämedat kõrt süüa,” lausus Jürisson. Miks vasikad aprilli algul karjamaale viidi, ei saanud ta aru, sest sinna oleks võinud viia vanemad loomad. “Laudas olid ka mineraalained ja sööta lammastele jagus, kuid ka neid ei olnud loomadele ette antud,” imestas Jürisson.