Beresje külla tuleb mungaklooster

 (5)

Õigeusu munk
Foto: STOYAN NENOV, REUTERS

Eeldatavalt juba järgmisel aastal kolivad Põlvamaale Beresje külla neli munka, kes hakkavad seal põldu pidama ja karja kasvatama.

Mikitamäe vallavanema Aare Poolaku teada on kirikul esialgu plaanis korda teha olemasolev hoone ning seejärel laieneda, kirjutab ajaleht Koit.

Esialgu alustatakse kolme mungaga, kes on pärit kaugemalt Euroopast, projektijuht on aga Gruusiast. Lisaks põlluharimisele ja karjakasvatusele kavatsevad mungad ka mesilasi pidama hakata.
"Metropoliit rääkis, et kloostrisse laiskadel asja ei ole - nad peavad ise hakkama saama," rääkis vallavanem.
Mungad hakkavad teenima eelmisel aastal valmis saanud Lüübnitsa pühakojas. Oma pühakoda tahetakse rajada ka Beresjesse, kuid see võtab veel aega.
Viimase rahvaloenduse andmetel elas Beresje külas 15 vanausulist.
Valitsuse otsusega sai Põlva maavalitsus loa anda Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule tasuta ära MIkitamäe vallas kolm kinnistut mungakloostri rajamiseks.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare