Bussijuhtide palgatõus pileti hinda ei kergita

 (5)

Bussijuhtide palgatõus pileti hinda ei kergita
Foto on illustreeriv.Foto: Tanel Meos

Autoettevõtete liit ja transpordi ametiühing allkirjastasid möödunud nädalal üldkokkuleppe, mille kohaselt tõuseb Eesti bussijuhtide miinimumpalk 14,3 protsenti, mis nõuab bussifirmadelt sisemiste reservide otsimist.

Kokkulepe kehtib kõigile Eesti bussi-, trammi- ja trollijuhtidele ning selles sisalduvad töö- ja puhkeaja ning töö tasustamise tingimused on täitmiseks kohustuslikud kõikidele sõitjate bussiveo teenust pakkuvatele tööandjatele.

Värske kokkuleppe järgi hakkavad uued palganumbrid kehtima 1. aprillist, mil tuleb bussijuhtidele maksta tunnitasu mitte vähem kui 3,20 eurot. Kuu töötasu koos lisatasudega ei tohi jääda alla 800 euro.

Sõitjaid huvitab, ega bussijuhtide palgatõus endaga piletihinna kasvu kaasa too? Ida-Virumaa linna- ja maakonnaliinidel sõitjaid teenindavatest transpordiettevõtetest öeldi Põhjarannikule, et piletite hinda see ei mõjuta, kuna hinnad määrab kindlaks vedude tellija, see tähendab maa- või linnavalitsus.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare