DROONIVIDEO: Vastseliina palverändurite maja valmib järgmisel aastalVastseliina leiud
Palverändurite maja kerkib linnusemüüridest väljapoole, sinna, kus fotol on valged autod (vasakus servas).Foto: Argo Ingver

Möödunud neljapäeval, 15. juunil kell 11.11 keerati Vastseliina piiskopilinnuse juures teraskapslile kork peale ja müüriti nurgakivi sisse.

Kohapeal arutati ärevalt, et kas nurgakivi panek kinnistub tuleviku jaoks kui iseseisva Vastseliina valla tähtsündmus või sulandub kõik suure Võru valla sündmuseks, sest samal ajal otsustati Tallinnas sundliidetavate valdade tulevikku.

Vastseliina vallavolikogu esimees Urmas Juhkam viitas, et ajaloo tõmbetuultes on piiskopilinnus sõjalise tähenduse kaotanud, kuid valmistub vastu võtma laiast ilmast tulevaid palverändureid. Eestis mitukümmend aastat ametnikele tööd ja head palka pakkunud haldusreformi tõmbetuul vuhises samal hetkel valitsuses.

„Kui sõjaline tähtsus on piiskopilinnusel ajaloo tõmbetuultes kadunud, siis on nüüd ülioluline hetk palveränduritele ja laiemas plaanis turismile,” ütles Urmas Juhkam.

Allikas: Võrumaa Teataja

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare