Eero Merilind: Eestil on viimane aeg astuda samm tsiviliseeritud arsti-patsiendi suhete reguleerimise teed

 (24)

Eero Merilind
Eero MerilindFoto: Ilmar Saabas

Perearst Eero Merilind leiab, et arsti pandud vale diagnoosi ei tohiks võrdsustada tahtliku tapmisega. Meditsiinilise vea tõttu tekkinud tüsistuse, ka surma, peaks korvama kindlustus.

Viru ringkonnaprokuratuur saatis kriminaalsüüdistusega kohtu alla arsti, kes süüdistuse järgi põhjustas patsiendile väära diagnoosi panemisega tema surma. Kohtus vaieldakse, kas patsient suri eksliku diagnoosi tõttu või võinuks ta surra ka õige diagnoosi korral. Eero Merilind sellist süüdistust õigeks ei pea.

„Sellises Eestis ma ei taha elada,“ kirjutas Merilind oma Facebooki lehel. „Vale diagnoos on võrdsustatud inimese tahtliku tapmisega - umbes nagu "kirvemees" või "Lasnamäe pommimees".

Tsiviliseeritud riikides kehtib arstide mittesüüline vastutuskindlustus, kus meditsiinilise vea tõttu tekkinud tüsistuse (ka surma) korvab kindlustus. Eestil on viimane aeg astuda samm tsiviliseeritud arsti-patsiendi suhete reguleerimise teed.“

Karistusseadustik näeb ettevaatamatusest surma põhjustamise eest kohtus süüdimõistmisel ette kuni kolmeaastase vangistuse.

Loe ka: Ida-Viru arst pidas valudes patsiendi soolehaavandi verejooksu kõhulahtisuseks

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare