Eesti Maaülikoolis on kõige suurem konkurss veterinaariasKoera esikäpa sidumine
Foto: Tiit Blaat

Eesti Maaülikoolis on tänase seisuga kõrgeim konkurss (4,34 avaldust kohale) veterinaarmeditsiini õppekavale, millele järgneb loodusturismi õppekava (3,60) ja keskkonnakaitse õppekava (3,42).

„Kui möödunud on pool vastuvõtuperioodist, näitab juba mitmendat aastat järjest suurt kasvutrendi huvi veterinaarmeditsiini eriala vastu,“ ütles Eesti Maaülikooli vastuvõtu peaspetsialist Eda Aitsen.

„Kui avalduste arv näitab tavapäraselt suurt tungi maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise ning keskkonnakaitse erialale, siis rõõmustav on näha huvi kasvu insenerierialade – maaehituse ning vesiehituse ja veekaitse vastu, kus on oodata varasemast kõrgemat konkurssi.“

Viimaste erialade lõpetanute järele on tööandjate seas väga suur nõudlus. Magistriõppes on nii avalduste arvu kui konkursi poolest populaarseimad kaugõppe erialad – majandusarvestus ja finantsjuhtimine, ökonoomika ja ettevõtlus ning energiakasutus.

Kokku on praeguseks maaülikoolis esitatud kõrghariduse esimese astme õppekavadele 1294 avaldust ning magistriõppesse 236 avaldust. Maaülikool ootab avaldusi 19 bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- ja integreeritud õppe õppekavale ning 18 magistriõppekavale.

Vastuvõtt Eesti Maaülikooli kestab 5. juulini. Sisseastumisavaldusi võetakse vastu nii sisseastumisportaali www.sais.ee kaudu kui Eesti Maaülikooli peahoones (tööpäeviti kell 9.00-15.00, Kreutzwaldi 1a, ruumis 104).

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare