Eesti õhuvägi mälestab lahingulendur Hendrik Arrot

 (3)

Hendrik Arro
Erakogu

Teispäeval, 26. septembril lahkus meie hulgast Eesti tuntud veteran, lahingulendur Hendrik Arro. Teadaolevalt oli ta viimane Teises maailmasõjas osalenud Eesti piloot.

“Eesti õhuvägi avaldab sügavat kaastunnet lendur Hendrik Arro lähedastele. Hendrik Arro oli Eesti sõjalennunduse grand old man, kes sõjaeelse Eesti õhuväe traditsioonide kandjana toetas entusiastlikult taasiseseisvunud Eesti õhuväe loomist. Ning ka nende kahe iseseisvusajastu vahelisel perioodil oli ta meie õhuväe eetose kehastajaks,” ütles õhuväe staabiülem õhuväe ülema ülesannetes kolonel Riivo Valge.

Hendrik Arro sündis 25. juulil 1925. aastal Eesti Vabadussõjas osalenud lenduri pojana. 1944. aasta suve alguses lõpetas ta Liibavi lennukooli piloodina ning osales seejärel lahingulendurina Eesti kaitsmisel. Pärast vangilaagris veedetud aastaid lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi, kaitses siin põlevkivienergeetika alal tehnikakandidaadi teaduskraadi ning oli oma alma materis palju aastaid soojusenergeetika laboratooriumi juhataja. Tema teadlasekarjäärist annab tunnistust soliidne teaduspublikatsioonide nimekiri.

Akadeemiliste asjade kõrval saavutas ta ka märkimisväärseid tulemusi spordis — vehklemises, orienteerumises ning purilennus.

Teaduspublikatsioonidele lisaks on tema sulest pärit mitmeid lennunduslaseid kirjatöid ja mälestusi. Hendrik Arrot on tunnustanud tema pika ja viljaka elu jooksul väga erinevad institutsioonid.

Seotud lood:

Lahingutegevuse eest annetati talle Raudrist, ta oli ka Nõukogude Eesti Preemia pälvinute seas. Eesti president omistas talle Kotkaristi, kaitseminister Kaitseministeeriumi teeneteristi ja Vabadusvõitleja medali, Eesti õhuvägi Õhuväe teeneteristi. Hendrik Arrole osaks saanud tunnustuste rida võiks veel pikalt jätkata.

Kogu oma teadus- ja eraeluliste ettevõtmiste kõrvalt vedas Hendrik Arro kuni eelmise suveni õhuväe veteranide tegemisi. Eesti Õhuvägi nautis Hendrik Arro elujõulist ja naljatlevat seltskonda viimati veel õhuväe 98nda aastapäeval, 20. juulil 2017 Ämari lennubaasis toimunud rivistusel ja sellele järgnenud õhuväelaste ja õhuväe külaliste vastuvõtul.

Õhuvägi jääb mälestama oma veterani.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare