Eesti raiekoondis on maailmameistrivõistlusteks valmisEesti raiekoondis on maailmameistrivõistlusteks valmis
Jarro Mihkelson võistleb juunioride klassis. Foto: Luua Metsanduskool

Möödunud laupäeval tegi maailmameistrivõistlusteks valmistuv Eesti raiekoondis viimase etteaste enne suurvõistlusi – koondislased võistlesid Luua Metsanduskoolis kooli karikale.

Et koondisesse kuuluvad meie parimad raiesportlased, tõestas ka võistluste kokkuvõte – esikolmiku kohad hõivasid koondislased.

Kuueteistkümne võistleja seas tõestas oma üleolekut mitmekordne Eesti raiemeister ja 2006. aasta meeskondlik maailmameister Taavi Ehrpais (võistlussaag Husqvarna), kes lisaks üldvõidule saavutas parimad tulemused ka kahel üksikalal – langetamises ning laasimises.

Teisele kohale tõusis Luua Metsanduskooli õpetaja Sulev Tooming (Team STIHL) ning kolmandale kooli vilistlane, juunioride klassis võistlev Jarro Mihkelson (Team STIHL).

Lisaks esikolmiku meestele kuulub koondisesse ka Luua Metsanduskooli õpetaja Tõnu Reinsalu (võistlussaag Jonsered), kes laupäevastel võistlustel tuli kuuendaks.

Ehrpais, Tooming ja Mihkelson esindasid Eestit ka eelmistel, 2014. aastal Šveitsis toimunud raiespordi maailmameistrivõistlustel, kus tuldi üldarvestuses kümnendale kohale.

Kõik koondislased on metsandusega seotud ka oma igapäevase töö kaudu, Tõnu Reinsalu ja Sulev Tooming koolitavad tulevasi metsamehi Luua Metsanduskoolis, Taavi Ehrpais on Vardi Erametsaseltsi juhatuse liige, metsaomanik ja ettevõtja ning juunior Jarro Mihkelson töötab Läänemaa Metsaühistus metsameistrina.

Seotud lood:

Eesti esindusse kuuluvad ka koondise juht Aarne Liiders ja tehniline delegaat/treener Arno Skuin.

Raiespordi maailmameistrivõistluste avatseremoonia toimub sel neljapäeval, 8. septembril Poolas Wisla linnas. Võistlused peetakse reedest pühapäevani, pühapäevaõhtusel lõputseremoonial antakse üle ka auhinnad.

Võistlema asub 25 meeskonda 25-st riigist (Poolal kui korraldajamaal on õigus välja panna kaks meeskonda), Eesti koondis võistleb numbrite 99-102 all.

Esindatud on Euroopa riigid, lisaks on võistlemas ka Jaapani raiemeeskond. Võistlusi korraldab Rahvusvaheline Raiespordi Assotsiatsioon (IALC – International Association Logging Championships) koostöös Poola riigimetsa majandamise organisatsiooniga.

Rahvusvahelises formaadis läbi viidavad raievõistlused koosnevad viiest alast – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Hinnatakse võistlejate täpsust ja kiirust, samuti tehnilisi oskusi ning ohutute töövõtete kasutamist.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare