Eesti vabariigi 95. aastapäeva puhul tunnustab president Toomas Hendrik Ilves teenetemärgiga 99 inimest
- Heiki Nabi – maadleja,
olümpiamedalivõitja
Valgetähe III klass
- Ain Anger – ooperilaulja
- Heiki Hunt – riigiametnik, infoturbe edendaja
- Alla Jakobson – rahvusvähemuste koostöö korraldaja
- Paavo Järvi – dirigent
- Väino Kaldoja – noorteadlaste ja kutseõppe toetaja, ettevõtluse edendaja
- Krista Kodres – kunstiajaloolane
- Anti Marguste – helilooja ja õppejõud
- Henn Põlluste – maadlustreener
- Väino Sarnet – erastamise korraldaja Eestis
- Urmas Varblane – majandusteadlane, Tartu Ülikooli professor, akadeemik
- Jaak Vilo – bioinformaatikateadlane, Tartu Ülikooli professor, akadeemik
Valgetähe IV klass
- Ines Aru – näitleja
- Diana Beltadze – Eesti XI rahvaloenduse korraldaja
- Urmas Dresen – ajaloolane, Eesti Meremuuseumi arendaja
- Jüri Elken – merefüüsik, teadustegevuse korraldaja, Tallinna Tehnikaülikooli professor
- Jaak Jüriado – Eesti järjepidevuse hoidja
- Hannes Kaljujärv – näitleja
- Sirje Karis – ajaloolane, Eesti Ajaloomuuseumi arendaja
- Irene Käosaar – hariduselu edendaja
- Helle Laas – nukunäitleja
- Paavo Mikko Juhani Lampinen – ettevõtja, Õisu mõisa taastamise eestvedaja
- Silvi Liiva – graafik
- Allan Martinson – ettevõtluse edendaja
- Enel Mägi – Tiigrihüppe Sihtasutuse juht ja haridusuuenduste eestvedaja
- Feliks Mägus – ettevõtluse ja kutseõppe edendaja
- Monika Oit – küberneetik, infoturbe edendaja
- Aadu Paist – tehnikateadlane ja energeetik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
- Priit Pirsko – arhiivinduse edendaja, riigiarhivaar
- Ants Promann – Eesti leivatööstuse edendaja
- Leo Rannaleet – Eesti meteoroloogia arendaja
- Andrus Salupere – mehaanikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
- Avo Samarüütel – põllumajandusettevõtja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
- Heidi Sarapuu – lavastaja ja teatrijuht
- Karl-Martin Sinijärv – luuletaja ja kultuuriajakirjanik
- Andres Talijärv – Eesti metsanduse edendaja
- Mare Teearu – viiulikunstnik ning Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemia professor
- Tarmo Tein – ettevõtja
- Kaia Galina Urb – Eesti Filharmoonia Kammerkoori solist
- Marika Vaarik-Soo – näitleja
- Edda Vahtramäe – põllumajandusettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal
- Mardi Valgemäe – teatriteadlane ja tõlkija
- Margus Vanaselja – ettevõtluse edendaja
- Konstantin Vassiljev – jalgpallur
- Vladimir Volohhonski – transiidiettevõtja
Valgetähe V klass
- Arne Ansper – informaatik ja programmeerija
- Tatjana Gladilina – ametiühinguliikumise edendaja
- Villu Jahilo – kultuuripärandi koguja ja talletaja
- Jaan Kalda – küberneetikateadlane, noorte füüsikute juhendaja
- Ragnar Kond – teleajakirjanik
- Alli Laande – mulgi kultuuri ja keele arendaja
- Andres Luure – eestikeelse Vikipeedia arendaja
- Naima Mahon – lasteaiaõpetaja
- Galina Moldon – hariduselu edendaja Narvas
- Heinrich Männa – Saaremaa kultuuriloo jäädvustaja
- Geenart Nagel – töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja
- Viktor Nikolai – energeetik, kohaliku elu edendaja Jõhvis
- Vladimir Olissov – energeetika edendaja
- Thea Paluoja – muusikaõpetaja
- Raissa Poljakova – kohaliku elu edendaja Peipsiäärel
- Õnne Põllumets – külaliikumise edendaja Järvamaal
- Airi Rütter – Eesti pärandkultuuri säilitaja ja edendaja Jõgevamaal
- Alviine Schmuul – pärandkultuuri säilitaja Muhus
- Arvo Tarmula – pressifotograaf
- Eve Viilup – lastesaadete ja muusikaelu edendaja
Eesti Punase Risti I klass
- Toomas Asser – neuroloog, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna professor ja arendaja
Eesti Punase Risti II klass
- Irja Lutsar – nakkushaiguste arst, Tartu Ülikooli professor, Laste Kliiniliste Uuringute Fondi asutaja
- Jaan Tepp kirurg, meditsiini edendaja
Eesti Punase Risti III klass
- Riina Kütner – onkoloog, kirurg
Eesti Punase Risti IV klass
- Valeriy Baluev – vereandja
- Merike Salumäe – südamearst
Eesti Punase Risti V klass
- Aili Käiro – vereandja
- Margus Oro – SOS lastekülade arendaja
- Petr Prusak – vereandja
- Ulvi Tammer-Jäätes – terviseedendaja
Kotkaristi I klass
- James George Stavridis – NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, admiral
Kotkaristi II klass
- Georgij Alafuzoff – Eesti−Soome kaitsekoostöö edendaja, admiral
Kotkaristi IV klass
- Aivar Alavere – politseiametnik, politseikolonel
- Jüri Nurme – Eesti politsei taastaja
- Marko Rohtmets – kaitsepolitseiametnik
Kotkaristi V klass
- Elle Jürgenson – Eesti kaitseväe meditsiini arendaja, kapten
- Rando Kruusmaa – piiriületuse korralduse süsteemi arendaja, piirivalvemajor
- Kaido Kõplas – politseiametnik, politseikapten
- Kuldar Merimaa – piirivalvur, ülemkonstaabel
- Uno Mändla – vabadusvõitleja
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
- Janno Jänts – kaitseväelane, nooremseersant
- Janno Lepik – kaitseväelane, seersant
- Madis Põri – kaitseväelane, nooremseersant
- Raigo Roots – kaitseväelane, kapral
Maarjamaa Risti I klass
- Hillary Diane Rodham
Clinton – Eesti−Ameerika suhete arendaja, Ameerika Ühendriikide riigisekretär 2009−2013
- Hans-Gert Pöttering –
Eesti püüdluste pikaaegne toetaja, Euroopa Parlamendi president 2007−2009
Maarjamaa Risti II klass
- Janusz Adam Onyszkiewicz – Eesti−Poola kaitsekoostöö arendaja
Maarjamaa Risti III klass
- Mats Johansson – Eesti iseseisvuse kauaaegne toetaja, Eesti−Rootsi suhete hoidja
- Dmitri Muratov –
ajakirjanik ja sõnavabaduse kaitsja, Venemaa
Maarjamaa Risti IV klass
- Giuseppe Antonio Barranco di Valdivieso – aukonsul, Eesti−Itaalia suhete edendaja
- Aarno Cronvall – eesti muusikakultuuri tutvustaja, Soome
- Vishnu Khare – eesti kirjanduse tõlkija, India
- Carl-Otto Riesenkampff – Eesti üliõpilaste praktika toetaja, Saksamaa
- Valeri Veršinin – Eesti−Marimaa suhete edendaja, Venemaa