Elmar Kuus: Külatarkadel ei tasu Darwinit kummutada

 (11)

Kuuse-Taat ehk Elmar Kuus Põlvamaalt ütleb, et kõige enam tuleb ilmastiku uurimisel tähelepanu pöörata õhuvoolude liikumisele aasta läbi.
Kuuse-Taat ehk Elmar Kuus Põlvamaalt ütleb, et kõige enam tuleb ilmastiku uurimisel tähelepanu pöörata õhuvoolude liikumisele aasta läbi.

Kuuse-taat ehk Elmar Kuus väidab, et rahvalike ilmatarkade seletused ilmamärkide tähenduse kohta on vastu­olus looduse enda seadus­pärasuste ja Darwini evolutsiooni­teooriaga, mille järgi kaks elusolendit ei ole kunagi äravahetamiseni sarnased.

Ei oska arvata, mille järgi kaheksa ilmatarka aprilli lõpu Maalehes suveilma ette arvestasid. Üsna erinevad nägemused olid. Ühe järgi tulevat soojapoolne suvi, teise järgi kuum ja põuane. Kolmas ennustas, et Harju keskmine, neljas, et mereline, viies, et märg ja jahe. Ilmajaam pakkus muutliku ilmaga suve. Tõepoolest: ajad muutuvad, tuuled pöörduvad.

Nende maikuu ennustuste osa on juba pöördunud peaaegu nulli koos tuultega. On ju ilmatarkade jaoks ülitähtis näitaja, kust puhub pööripäeva tuul. Sellest kandist pidigi see puhuma jääma. Kogu suveks või kogu kevadeks ja nii edasi.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare