Elva linn soovib ühineda seitsme ümberkaudse omavalitsusega

 (1)
Metsapealinn Elva
Metsapealinn Elva.Foto: Raivo Tasso

Elva linnavolikogu tegi eilsel istungil ettepaneku ühinemisläbirääkimiste alustamiseks Konguta, Nõo, Puhja, Rannu, Rõngu, Palupera ja Puka vallavolikogudel.

Võimaliku moodustatava omavalitsusüksuse elanike arv on ligi 20500 ja suurus 1100km².

Lääne-Tartumaa piirkonnas on omavalitsused, kelle elanike arv ei ole üheski 5000 elanikku, mida näeb ette valitsuses heaks kiidetud haldusreformi plaan.

Seega tuleb hakata leidma edasiviivaid lahendusi, mis tagaks piirkonna arengu ja kvaliteetsete teenuste kättesaadavuse. Läbirääkimiste alustamine ei pruugi tähendada veel ühinemist, kuid see loob võimalus alustada arutelusid, kaasata eksperte ja läbi viia uuringuid.

Vähemal või rohkemal määral on Elva linn piirkonna tõmbekeskuseks, seega on Elva initsiatiiv mõistetav- piirkonna lapsed käivad Elvas koolis, lasteaias, muusikakoolis, huvikoolis, spordiringides. Elva perearstid teenindavad kaks korda rohkem patsiente kui Elvas elanikke. Elvas on suured ettevõtted, kes on tööandjaks piirkonna inimestele.

Ühine suurem omavalitsus on suuteline pakkuma elanikele kvaliteetsemaid teenuseid, kuivõrd suuremate eelarvemahtude juures saab palgata kvalifitseeritumaid töötajaid ja ametnikke, kellel on võimalus spetsialiseeruda. Kasvab uue omavalitsuse võimekus investeerida ning osaleda Euroopa Liidu projektides. Uue omavalitsuse väljakutseks saab kindlasti olema ühistranspordi liiklus piirkonnas, mida on vaja oluliselt parandada ja tihendada.

Seotud lood:

Ettepaneku saanud volikogud peavad Elva linnale kahe kuu jooksul edastama põhjendatud otsused läbirääkimiste alustamisega nõustumise või sellest keeldumise kohta.

Allikas: Elva linna koduleht

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare