Euroopa Komisjon lubab Eesti põllumeestel erandina ökokesalt loomasööta varuda

 (9)
Euroopa Komisjon lubab Eesti põllumeestel erandina ökokesalt loomasööta varuda
Foto: Sven Arbet

Euroopa Komisjoni otsetoetuste komitee tegi Eesti ja veel seitsme riigi puhul erandi, lubades loomasööda puuduse käes olevatel põllumeestel ökokesalt piiranguteta loomasööta varuda.

„Tänu erisusele saavad loomakasvatajad rohestamise toetuse ökoala tava raames varuda ökokesalt loomadele sööta ilma tootmispiiranguta. Kui kehtiva nőude järgi ei tohi ökokesal kuni 15. augustini pőllumajandustootmisega tegeleda, siis erandina on 2018. aastal ka sellistelt aladelt vőimalik loomadele sööta varuda,“ selgitas maaeluminister Tarmo Tamm.

Hetkel on pőua tőttu kőige problemaatilisem heintaimede piiratud kasv, mis pőhjustab loomasööda puudust ja selle ebapiisavat kvaliteeti. Heintaimede esimese niite saak oli vőrreldes eelmiste aastatega 30-50%.

Maaeluminister Tarmo Tamm pöördus juuni lőpus Euroopa Komisjoni pőllumajandusvolinik Phil Hogani poole seoses erakordselt kuiva kevadega, et saada erisust rohestamise toetuse ökokesa tootmispiirangu nőude osas selleks aastaks.

2018. aasta aasta mai- ja juunikuu erakordselt kuiva perioodi tőttu anti komitee otsusega erisuse kohaldamise vőimalus lisaks Eestile ka Lätile, Leedule, Soomele, Rootsile, Taanile, Poolale ja Portugalile.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare