OIE töötab välja rahvusvahelised standardid elusloomade ja loomse toiduga kauplemiseks, standardid loomade heaolule, veterinaarharidusele ning kehtestab laboratoorsed uurimismeetodid loomade nakkushaiguste diagnoosimiseks. Samuti haldab keskset andmebaasi loomataudide esinemise kohta liikmesriikides ning vahendab 24 tunni jooksul info ohtlike loomataudide diagnoosimisest. OIE on oma fookusesse võtnud ka toidupettused.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on pärast 2013. aastal puhkenud hobuselihaskandaali toidupettuste probleemi hakatud Euroopas järjest enam teadvustama.

„Toidutehnoloogia kiire arenguga on tekkinud uued pettuse võimalused ning raskusi lisab toidu internetimüük. Seetõttu järeldati kohtumisel, et toidupettuste õigeaegsel tuvastamisel on koostöö äärmiselt tähtis nii liikmesriikide kui rahvusvahelisel tasemel, aga ka kolmandate riikidega ning ekspertgrupid teevad selle nimel tööd“ ütles Kalda.

Kohtumisel arutati veel mitmeid teemasid, sealhulgas veterinaarravimite olukorda, peaveterinaararstid jagasid kogemusi ja soovitusi Euroopa kaguosast leviva veiseliha sektorit ohustava nodulaarse dermatiidi vaktsineerimiskava osas ning arutlesid reguleerimata saadetiste piirikontrolli probleemide üle.

Euroopa Liidu peaveterinaararstide töögrupi kohtumine toimus 6. – 9. septembril Slovakkias. Järgmine kohtumine toimub 12. oktoobril Brüsselis.