Eurotoetuste suurim võit maakondades on puhtam joogivesi

 (9)

ministeerium-12
Foto: Ilmar Saabas

Suur osa eurotoetustest on kaevatud torudena maa sisse, nii et seda pole näha, küll aga on kogu Eestis tänu sellele paranenud puhta vee kättesaadavus ja paljud muud teenused.

“Varem oli vahel nii, et kui võtsid pesu masinast välja, siis see ei olnudki valge, vaid roostekarva,” rääkis Põlvamaal Ahjas elav Aili Siitoja. Enamasti juhtus see pärast elektrikatkestust, kui veepumbad seejärel uuesti tööle hakkasid. Siis kippus ka klaasi lastud joogivesi minema sogaseks ja põhja settis roostet.

Mõni aasta tagasi kaevati aga pea terve Ahja alev üles ja pandi uued torud ning Allika tänava otsa tehti uus pumbajaam. Aili Siitoja meenutas, et kuna samal suvel oli ka maantee remont, siis oli mullatöid palju, kuid nüüdseks on see ununenud ja alles vaid rõõm puhtast joogiveest. Lisaks said varem oma salvkaevuveega leppima pidanud majapidamised ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise võimaluse.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare