FOTOD | Halinga automuuseumi ekspositsioon täieneb, tõmbenumbriks on Paul Kerese RamblerTallinna Automuuseum, avamine
Lõik raamatust: "1963. Aastal jagasid Paul Keres ja Petrosjan kaheringilisel turniiril Los Angeleses esikohta. Keres sai auhinnaks auto Rambler. "Aga Paul Petrovitš," tähendas Petrosjan asendit muutmata, "kui ma teises partiis oleksin käinud mitte ratsu a4, vaid ratsu e4, siis oleksid sa praegu pidanud minema kohvikusse jalgsi"."Foto: Priit Simson

Eelmisel aastal Tallinnast Pärnumaale Halingale kolinud automuuseum kogub populaarsust.

Suvi on toonud vanu autosid vaatama palju eestlasi, ent sisse põikab ka hulganisti Lätti suunduvaid soomlasi, kellele pakuvad suurt huvi vanad vene autod. Jätkuvalt on muuseumi üheks suuremaks tõmbenumbriks Paul Kerese Rambler.

Muuseumi asutaja Peeter Kalli sõnul saab aga muuseumi ekspositsioon augusti keskpaiku täiendust. Tulemas on mõned huvitavad Moskvitši mudelid ja vanemat sorti invaauto. Põnevaimaks lisanduvaks eksponaadiks võib aga pidada kuulikindlat, viie sentimeetri paksuste klaasidega Volgat.

Pidevalt täieneb valik ka muuseumipoes, kus kõige minevam kaup on mudelautod.

Kokkuleppel korraldab muuseum ka ekskursioone.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare