FOTOD JA VIDEO: Haapsalu tähistas taasiseseisvumise aastapäeva trummipõrina ja uhke lipurongkäigugaLipurongkäik Haapsalus
Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäeva puhul oli täna Haapsalus lipurongkäik. 36 lipuga marsisid läbi linna Kaitseliidu ja Läänemaa omavalitsuste esindajad toomkirikusse, kus peeti jumalateenistus. Lipurongkäigu ees lisasid sammujatele rütmi A. Le Coqi Löögirühma trummarid.Foto: Ivar Soopan, Maaleht

Haapsalus on sel nädalavahetusel Valge Daami Aeg, mis sattus tänavu Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäevale. Sel puhul oli täna lipurongkäik.
36 lipuga marssisid läbi linna Kaitseliidu ja Läänemaa omavalitsuste esindajad toomkirikusse, kus peeti jumalateenistus.

Lipurongkäigu ees lisasid sammujatele rütmi A. Le Coqi Löögirühma trummarid.

Haapsalus Karja tänaval on traditsiooniline käsitöölaat ning taidlejate esinemised. Õhtul on aga Valge Daami etendus. Seda saab vaadata veel ka homme.

Valge Daami lugu on sel aastal uutmoodi. Selle on lavastanud Jan Kaus, lavastajaks on Aleksander Ots. Muusika autoreiks on rockitähed Angela Aak ja Lea Dali Lion.

Valge Daami etendusi on Haapsalus mängitud igal suvel alates 1979. aastast. Tänavune on 14. lavastus.

Sissepääs etendusele on alates kella 20.30-st kolmest väravast: peaväravast Lossi platsil, aiaväravast Krahvaias Vaba tänava poolt ja lõunaväravast Karja tänaval. Rootsituru poolne värav on suletud.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare