FOTOD JA VIDEO | Haapsalu Väiksel viigil niidetakse veetaimi

 (2)
Veetaimede niitmine Haapsalu Väikesel viigil.
Veetaimede niitmine Haapsalu Väikesel viigil.Foto: Ivar Soopan, Läänlane

Haapsalu Väiksel viigil niidetakse täna altpoolt veepiiri taimi. See on vajalik, et viigil saaks sõita aurupaat Kallis Mari. Kui veetaimed kasvavad liiga suureks, jäävad need aurupaadi sõukruvi külge kinni.

Veetaimed hakkasid Kalli Mari lõbusõite segama ka eelmise aasta juunikuus, kui pärast aurupaadi esimest sõitu selgus, et sõukruvi ümber keerdusid taimed ja paadimees pidi vette hüppama ning kruvi puhastama. Haapsalu linnal on veetaimede niiduk olemas, see lõikas eelmisel aastal ja lõikab ka praegu Väiksele viigile aurupaadi sõidutrajektoorile veekasvudest tee vabaks.

Video eelmisest aastast, kui Kallis Mari taimedesse takerdus:

Keskkonnainvesteeringute keskus andis 2016. aastal Haapsalu linnavalitsusele 6115 eurot veetaimestiku niitmisseadme ostmiseks. Kuni selle ajani pidi Haapsalu nii Väikse viigi kui ka Tagalahe taimestikust puhastamise töö iga kord väljaspoolt hankima.

“Pideva iga-aastase niitmisega pidurdub veetaimestiku areng, mis vähendab mudasetete tekkimist ja parandab vee hapnikurežiimi,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus kahe aasta eest.

2015. aasta suvel oli veetaimestik Väikses viigis nii tihe, et Haapsalu triatloni korraldajad pidid võistluse ujumisosa mujale viima.

Allikas: Läänlane

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare