FOTOD | Kalameestest hoolivas Alūksnes kerkisid järve äärde omapärased rajatised

 (1)
FOTOD | Kalameestest hoolivas Alūksnes kerkisid järve äärde omapärased rajatised
Lehekujuliste katuste alla saab varjuda nii päikese kui ka vihmasahmakate eest.Foto: Evita Aploka

Eesti piirist 25 kilomeetri kaugusele jääva Alūksne järve ääres valmisid kuus moodsat kalastuskohta, kus lisaks kivist pingile ning kalameest päikese eest varjavale katusele seisavad ka oksakujulised õngehoidjad.

„Rajasime kalastuskohad sinna, kus muidu on kalamehed kivide ja kõrkajate vahel käinud. Kuna kalamehi käib seal palju, siis loodame, et neile ikka meeldivad,” ütleb omavalitsuse avalike suhete spetsialist Evita Aploka. “Eestlaseid näeb linnas ja järve ümber samuti palju, eesti keelt kuuleb nii rannas puhkajate kui ka kalameeste seast.”

Erikõrguselised õngehoidjad, prügikastid, infostendid ning katused valmisid metallist, aga istmed kivist. Lisaks omapärastele kalastuskohtadele rajati ka kolm harilikumat puhkekohta ning stendid järve asustanud kalaliikide ning muistenditega.

„Konkreetselt ei tea, aga vahest on ikka teiste Läti veekogude juurde ka kalastuskohti tehtud. Kuid selliseid küll mujal ei ole,” ütleb Aploka. Kogu projekt läks Läti looduskaitsefondile ning omavalitsusele maksma 55 515 eurot.

Uued oranžid kalastuskohad leiab Alūksne järve äärest Templimäe (Tempļa kalns) juurest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare