FOTOD | kuidas Läsna-Loobul paduvihmas aasta küla valitiAasta küla konkurss hindamiskomisjon Läsna-Loobu külas 98.06.2017
Aasta küla konkurss hindamiskomisjon Läsna-Loobu külas 98.06.2017Foto: Rein Sikk, Maaleht

Eesti külade 12. maapäeval Viljandimaal Vana-Võidus kuulutati Eestimaa aasta külaks Läsna-Loobu Virumaalt, Kadrina vallast.

Aasta küla seitsmeliikmeline hindamiskomisjon riigikogu esimehe Eiki Nestori juhtimisel külastas Läsna-Loobut 8. juunil paduvihmas, mis lõi sassi hulga külarahva eneseesitluse plaane vabas õhus, ning külvas seeläbi tähtsat komisjoni ootajate hulka nii mõnegi priske paanikaussi.

Kurja ilma kiuste kohtuti rahvamajas, külastati nii rahvamaja juhataja nii Heli Napa linnurohket kodutalu kui ka Tiiu ja August Raidmaa asutatud Pihlamäe muuseum-käsitöötuba. Lisaks kunstnikest abielupaari Piret ja Jüri Mildebergi koduateljeed. Märg külaülevaatuspäev lõppes rahvamajas külarahva hautisi ja küpsetisi mekkides.

Maalehe poolt osales hindamiskomisjoni töös Bianca Mikovitš.

Kokku kandideeris aasta küla tiitlile 15 küla, igast maakonnast üks.

Läsna-Loobu kaksikkülas on 89 elanikku, neist 34 Läsnal ja 55 Loobul. Pikemalt Läsna-Loobu tublidest toimetamistest lähitulevikus nii Maalehe veebis kui ka paberväljaandes.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare